Your cart is empty
NVIDIA HGX solutions are purpose-built to accelerate data analytics, HPC, and AI workloads by orders of magnitude versus mainstream PCIe GPUs. Harness peak AI & HPC performance and configure your ideal HGX B300, B200, or H200 computing solution today.
Get a Quote ›

NVIDIA HGX solutions are purpose-built to accelerate data analytics, HPC, and AI workloads by orders of magnitude versus mainstream PCIe GPUs. Harness peak AI & HPC performance and configure your ideal HGX B300, B200, or H200 computing solution today.
Get a Quote ›
TS4.198437339
Starting at
$507,243.00
Highlights
| CPU | 2x Intel Xeon 6700E/6700P |
| GPU | 8x NVIDIA B300 SXM5 288GB HBM3e |
| MEM | 32x DDR5 ECC (Up to 4TB) |
| STO | 12x 2.5" NVMe Hot-Swap |
| NET | 2x 1000BASE-T + 8x 800Gbps OSFP InfiniBand + 4x PCIe 5.0 x16 FHHL Slots |

TS4.104366747
Starting at
$537,625.00
Highlights
| CPU | 2x Intel Xeon 6700E/6700P |
| GPU | 8x NVIDIA B300 SXM5 288GB HBM3e |
| MEM | 32x DDR5 ECC (Up to 4TB) |
| STO | 8x E1.S NVMe Hot-Swap |
| NET | 1x 10GBASE-T + 8x 800Gbps OSFP InfiniBand + 2x PCIe 5.0 x16 FHHL Slots |

TS4.131188947
Starting at
$471,262.00
Highlights
| CPU | 2x Intel Xeon 6700E/6700P |
| GPU | 8x NVIDIA B300 SXM5 288GB HBM3e |
| MEM | 32x DDR5 ECC (Up to 4TB) |
| STO | 8x 2.5" NVMe Hot-Swap |
| NET | 1x 10GBASE-T + 8x 800Gbps OSFP InfiniBand + 4x PCIe 4.0 x16 FHHL Slots |

TS4.142487900
Starting at
$374,687.50
Highlights
| CPU | 2x AMD EPYC 9005/9004 |
| GPU | 8x NVIDIA B200 SXM5 192GB HBM3e |
| MEM | 24x DDR5 ECC (Up to 3TB) |
| STO | 10x 2.5" NVMe Hot-Swap |
| NET | 2x 1000BASE-T + 8x HHHL & 1x FHHL PCIe 5.0 x16 Slots |

TS4.128275176
Starting at
$391,196.30
Highlights
| CPU | 2x 4th/5th Gen Intel Xeon Scalable |
| GPU | 8x NVIDIA B200 SXM5 192GB HBM3e |
| MEM | 24x DDR5 ECC (Up to 3TB) |
| STO | 12x 2.5" Hot-Swap (8x NVMe + 2x NVMe/SATA + 2x SATA) |
| NET | 2x 1000BASE-T + 8x HHHL & 2x FHHL PCIe 5.0 x16 Slots |

TS4.169219634
Starting at
$390,199.70
Highlights
| CPU | 2x Intel Xeon 6900P |
| GPU | 8x NVIDIA B200 SXM5 192GB HBM3e |
| MEM | 32x DDR5 ECC (Up to 4TB) |
| STO | 10x 2.5" Hot-Swap NVMe + 8x opt. E1.S Hot-Swap NVMe |
| NET | 2x 10GBASE-T + 10x HHHL PCIe 5.0 x16 |

TS4.147416516
Starting at
$142,059.50
Highlights
| CPU | 2x 4th/5th Intel Xeon Scalable |
| GPU | 4x NVIDIA H200 SXM5 141GB HBM3e |
| MEM | 16x DDR5 ECC (Up to 2TB) |
| STO | 8x 2.5" NVMe & SATA Hot-Swap |
| NET | 2x 10GBASE-T + 6x LP PCIe 5.0 x16 |

TS4.127744315
Starting at
$284,930.80
Highlights
| CPU | 2x 4th/5th Intel Xeon Scalable |
| GPU | 8x NVIDIA H200 SXM5 141GB HBM3e |
| MEM | 32x DDR5 ECC (Up to 4TB) |
| STO | 12x 2.5" Hot-Swap |
| NET | 2x 1000BASE-T + 10x LP PCIe 5.0 x16 |

TS4.110455529
Starting at
$293,920.00
Highlights
| CPU | 2x AMD EPYC 9005/9004 |
| GPU | 8x NVIDIA H200 SXM5 141GB HBM3e |
| MEM | 24x DDR5 ECC (Up to 3TB) |
| STO | 12x 2.5" U.2 NVMe Hot-Swap |
| NET | 2x 1000BASE-T + 9x LP PCIe 5.0 x16 |
NVIDIA AI Enterprise for Any Industry
NVIDIA AI Enterprise enables uses to harness the power of AI through an optimized and streamlined development and deployment framework, coupled with NVIDIA Enterprise Support and Training Services. Developers can leverage a professional to assist and teach the best AI practices for training and deploying the best AI model, tailored for their goals today.
Learn More ›